Fișa de Evidență a Notelor Obținute de Student la Practica Pedagogică

Referat
8/10 (1 vot)
Domeniu: Psihologie
Conține 1 fișier: doc
Pagini : 11 în total
Cuvinte : 1076
Mărime: 16.74KB (arhivat)
Publicat de: Filomela Palade
Puncte necesare: 6

Extras din referat

A. Date generale:

Student: Dumitraşcu Nicolae Adrian

Facultatea: Universitatea Politehnica Bucuresti

Secţia (specialitatea): T.C.M.

Anul de studiu: IV

Anul universitar: 2002-2003

Şcoala de aplicaţie: Grupul Şcolar Material Rulant

Disciplina de practică: Elemente de Tehnologie Generale

Cadrul didactic îndrumător de la:

Şcoala de aplicaţie: Voicu Iuliana

Catedra de Pedagogie: Popovici Mircea-Mihail

B. Note acordate studentului la practica pedagogică

Note la lecţiile de probă:

Note la lecţia finală:

Notă la caracterizarea psihopedagogică a unui elev:

Media generală:

Semnătura profesorului îndrumător din partea U.P.B.

Semnătura profesorului îndrumător

de la şcoala de aplicaţie

Proiect didactic pentru lectia finala

Student:

Facultatea:

Anul:

Specializarea:

Disciplina: Desen Tehnic de Specialitate

Tema: Intocmirea desenului de ansamblu

Lectia: Completarea tabelului de componenta

Scoala de aplicatie: Colegiul Tehnic de Material Rulant pentru

Transporturi Feroviere

Clasa: 12

Specializarea elevilor: Profil mecanic

Continutul proiectului de instruire:

1.1. Competenta specifica.

1.2. Obiectivele pedagogice operationale.

1.3. Organigrama continutului de instruire.

1.4. Diagrama obiective – continut.

1.5. Proiectele de instruire.

1.5.1. Planul de desfasurare a actiunii de instruire.

1.5.2. Proiectul de instruire pentru lectia L1

1.6. Setul de probleme, exercitii si aplicatii.

1.7. Complexul multimedia.

1.7.1. Lista mijloacelor de invatamant componente.

1.7.2. Descrierea mijloacelor de invatamant care nu sunt incluse in normativele de dotare.

1.8. Desfasurarea lectiei.

1.1. Competenta specifica.

Cod Continutul competentei

CP.1 Intocmirea desenului de ansamblu

Completarea tabelului de componenta

Amplasarea tabelului de componenta si dimensiunile acestuia

Completarea tabelului de componenta

1.2. Obiective pedagogice operationale.

Cod/Tip Continutul obiectivului Conditiile de probare Criteriul de reusita

1.1.1/cognitiv Elevul sa precizeze unde se amplaseaza tabelul de componenta si care sunt dimensiunile acestuia In acest caz nu este nevoie ca elevul sa primeasca materiale de inspiratie Precizare corecta, integrala

1.1.2./cognitiv Elevul sa precizeze modul de completare a tabelului de componenta In acest caz nu este nevoie ca elevul sa primeasca materiale de inspiratie Respectarea a 70% din etapele realizarii cerintei

1.3. Organigrama continutului de instruire.

Cod Arii de continut Subarii de continut Codul obiectivului

CP1/1.1. 1.1.1. Expunerea locului de amplasare a tabelului de componenta si a dimensiunilor acestuia 1.1.1.1. Amplasarea tabelului de componenta

1.1.1.2. Dimensiunile tabelului de componenta O1

1.1.2. Expunerea modului de completare a tabelului de componenta

1.1.2.1. Completarea coloanelor

1.1.2.2. Reguli de completare

Preview document

Fișa de Evidență a Notelor Obținute de Student la Practica Pedagogică - Pagina 1
Fișa de Evidență a Notelor Obținute de Student la Practica Pedagogică - Pagina 2
Fișa de Evidență a Notelor Obținute de Student la Practica Pedagogică - Pagina 3
Fișa de Evidență a Notelor Obținute de Student la Practica Pedagogică - Pagina 4
Fișa de Evidență a Notelor Obținute de Student la Practica Pedagogică - Pagina 5
Fișa de Evidență a Notelor Obținute de Student la Practica Pedagogică - Pagina 6
Fișa de Evidență a Notelor Obținute de Student la Practica Pedagogică - Pagina 7
Fișa de Evidență a Notelor Obținute de Student la Practica Pedagogică - Pagina 8
Fișa de Evidență a Notelor Obținute de Student la Practica Pedagogică - Pagina 9
Fișa de Evidență a Notelor Obținute de Student la Practica Pedagogică - Pagina 10
Fișa de Evidență a Notelor Obținute de Student la Practica Pedagogică - Pagina 11

Conținut arhivă zip

  • Fisa de Evidenta a Notelor Obtinute de Student la Practica Pedagogica.doc

Alții au mai descărcat și

Empatia

O mare varietate de definitii si metafore au fost oferite de literature de specialitate cu privire la empatie, incluzand: “Empatia este eul...

Neuropsihologia Atenției

NEUROPSIHOLOGIA ATENTIEI Exista numeroase puncte de vedere care ar putea fundamenta o teorie moderna a procesului atentiei. În decursul istoriei...

Comportamentul Social

Pentru o mai buna intelegere a subiectului propus vom face mai intai cateva precizari necesare pentru constructia interioara a lucrarii. In primul...

Te-ar putea interesa și

Dosar practică pedagogică - matematică

OBIECTUL DE INVATAMANT: MATEMATICA CLASA: XI B TEMA: Functii derivabile OBIECTIVE: - Receptarea si operarea informatiilor prin implicarea...

Portofoliu practică pedagogică

1. Evidenta lectiilor si a activitatilor efectuate de studenti 2. Proiectarea activitatilor didactice - Proiectarea didactica anuala -...

Portofoliu de Evaluare Finală

PSIHOLOGIA EDUCATIEI I. Competente ale profesorului în conducerea procesului de învatamânt I. Competente ale profesorului în conducerea...

Proiect de Practică Pedagogică

I. Date generale: Universitatea: „Vasile Alecsandri” din Bacău. Departamentul pentru Pregătirea Personalului Didactic Anul universitar: 2009 –...

Proiect de Practică Pedagogică

I. Date generale: Universitatea Bacău, Departamentul pentru Pregătirea Personalului Didactic Anul universitar: 2009-2010 Student: , Facultatea...

Didactică de specialitate

CAPITOLUL : I DE LA TEORIA COMENIANA LA DIDACTICA MODERNA Conceptul * DIDACTICA * a fost întrodus în circulatie de catre pedagogul ceh JAN CIMOS...

Ai nevoie de altceva?